HABERLER
Atlas, Temmuz sayısında okurlarına yine özel bir hediye veriyor: “Doğu Karadeniz Yürüyüş Rotaları” kitabı.
Bu özel çalışma yörenin yaylalarını, buzul göllerini, vadilerini, şelalelerini, yemyeşil doğasını gözler önüne seren en cazip güzergâhları ayrıntılı olarak tanıtıyor. Doğu Karadeniz, zengin doğa ve kültür varlıklarıyla yaz aylarında biraz serinlik arayanlar için benzersiz seçenekler sunuyor.

Derginin bu ayki kapak konusu ise Hırvatistan’ın Istria bölgesi. Adriyatik Denizi kıyılarında kalp biçiminde bir yarımada olan Istria, Romalılar tarafından “Terra Magica”, yani büyülü topraklar olarak adlandırılıyordu. Zeytin ağaçları ve tarihi kentlerle süslü, hayatın sakince aktığı bölge Atlas’ın Temmuz sayısında.

Manisa’nın Demirci ilçesi tarihi dokusu, yetenekli ustaları ama en çok çan üreticileriyle ünlü. Katedrallere, koyunlara, keçilere çan üreten ustalar Atlas’ta.

Dergi ayrıca Çorum’un Kargı ilçesinin çeltik tarlalarına konuk oluyor ve üretim sürecinin aşamalarını belgeliyor. Rusya’nın Buryatya Özerk Cumhuriyeti’ndeki Budist Manastırı ve ilgi çekici hikâyesi Atlas’ın bir diğer özel dosyası.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.