HABERLER
Atlas dergisi Eylül sayısında okurlarına Likya Yolu kitabı hediye ediyor

Türkiye’nin en ünlü yürüyüş rotası Likya Yolu, Antalya ve Muğla il sınırlarında uzanan, doğa ve arkeoloji hazinelerinin süslediği dünyaca ünlü bir güzergâh. Atlas’ın özel eki, efsanevi rotayı etap etap, fotoğraflarla birlikte baştan sona ayrıntılı olarak tanıtıyor.

Derginin bu ayki kapak konusu ise gizemli Melpomeni batığı. Çanakkale’nin Babakale Köyü açıklarında 1921 yılında mayına çarpan Melpomeni, kime ait olduğu henüz belirlenemeyen değerli kargosuyla birlikte sulara gömülmüştü. Atlas, Türkiye sularındaki en güzel batık olarak da bilinen Melpomeni’ye daldı.

Hırvatistan’ın başkenti Zagreb, Bozcaada, Bolu ilinin birbirinden güzel gölleri, Asya’nın en eski halklarından biri olan ve Vietnam’da yaşayan Hmonglar da derginin konuları arasında. Geçtiğimiz haftalarda yaşanan yangının hemen ardından Atina yakınlarındaki Mati bölgesine giden Atlas, felaketin izlerine ve tanıkların anlattıklarına da yer veriyor.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.